- Inzerce -

333, bejby!

Když jsem si před chvíli stahoval nejnovější várku relací Touch Radia, překvapilo mě, že mezi pořadovými čísly 118 a 120 není stodevatenáctka, ale číslo 333. A dočetl jsem se, že je to tím, že vydavatelství Touch slaví třiatřicet let od prvního vydaného titulu. 

A majitel Touche, Jon Wozencroft, se tuhle třiatřicítku rozhodl oslavit tím, že oslovil netlabel 333, aby se ujal tří titulů z jeho dávné minulosti. Značka 333 se totiž specializuje na náhodné katendpejsty, nepředvidatelné střihy a nečekaná řazení a vrstvení. Každý vydaný titul je vygenerován z tří nejmenovaných zdrojů, každý má – jako staré dobré singly – stranu A a B a každá strana má stopáž – hádejte – 3:33.

Zde pár soundcloud ochutnávek v patřičně singlově čtvercových embedech:

 

 

 

 

 

Jo, a pokud tam pošlete svou nahrávku, je prý slušná pravděpodobnost, že vám ji pánové (Mr. 3, Mr. 33 a Mr. 333) vydají… prosekanou, prorandomovanou a propletenou s dalšími dvěma.

 

 


Hermovo ucho – Měli bychom už konečně zapomenout na Cage?

Zapomenout znamená vzdát se paměti. Celebrita nám to dává sežrat a pojem elity v digitálním prostředí a věku vyznívá směšně a malicherně.

Krotitelé zvuku

Vyhnout se světlu a poddat se hudbě. Pražská premiéra dua Mogard a Irisarri přinesla unikátní verzi ambientu.

Tančit v rytmu slz

Zaho De Sagazan ohromila na vyprodaném koncertě v Praze.

Příběh z jediného úderu

Ryosuke Kiyasu a jeho šuplík bez ucha.

Hudba v srbských protestech

Protivládní demonstrace očima hudebnice.

Zkouška sirén – Kam se dostal minimalismus

Nové podoby pulzací i nehybných ploch.

Hermovo ucho – V Kolíně nad Rýnem před Fluxem, kolem Fluxu i po Fluxu

Ben Patterson, Mauricio Kagel, Terry Fox a řada dalších avantgardistů – lednová procházka výstavami, za kterými bylo třeba vycestovat.

Cinkat, listovat, zavřít oči

Handa Gote slaví dvacet let zádušní mší za nás. O novém představení, relativně nové knize a audiozáznamech záznamech starších představení a akcí.

Zkouška sirén: In C, šedesát let poté

Loňské šedesátiny díla a letošní devadesátiny autora jako důvod k ohlédnutí

Hudba jako proces v rukou i slovech Philipa Glasse a Petra Kotíka

Společný večer dvou skladatelů, kteří se od sedmdesátých let 20. století pohybují v prostředí newyorské hudební avantgardy.