- Inzerce -

Delroy Edwards: Slowed Down Funk Vol. 1

Delroy Edwards: Slowed Down Funk Vol. 1

L.A. Club Resource (https://laclubresource.tumblr.com)

 

Delroy Edwards pochází z Los Angeles a počínaje rokem 2012 má na svém účtu několik pozoruhodných releasů. Osobní spříznění se šéfem labelu L.I.E.S. Ronem Morellim umožňuje Edwardse řadit do vlny undergroundového lo-fi house. Na krátkometrážních deskách předvádí (také pod přezdívkou DJ Punisher) minimalistické a ořezané techno, letos také vydal v tanečním kontextu překvapivou desku Teenage Tapes na labelu The Death Of Rave, která je kompilací dřívějších noiseových experimentů.

Mixtape Slowed Down Funk Vol. 1 je dalším krokem mimo oblast rovných beatů. Hlavní inspirací je bezesporu DJ Screw a jeho technika chopped & screwed, přičemž z „chopped“ (tj. rychlý crossfading mezi identickými deskami) toho příliš nezbylo. Funk v názvu odkazuje na G-funkové šlágry z 90. let, které údajně doplňuje pár vlastních produkcí. Vše je sedativně zpomaleno a navíc se rychlost přehrávání proměňuje, jako kdyby nenechavý DJ občas zaútočil na hřídelku kazeťáku. DJ Screw sám prý používal roztomilé čtyřstopé kazetové nahrávací studio Tascam, které disponuje knoflíkem „pitch control“. Doufejme tedy, že se produkce obešla bez destrukce kazetových přehrávačů.

Zpomalený hip-hop má jen samá pozitiva: je lépe rozumět slovům, basy se prohloubí, utuží a tracky vydrží hrát déle. Posledně jmenovanou výhodu ale Edwards příliš často nevyužívá, stopáž skladeb je okolo jedné až tří minut. Pásková saturace a s ní spojené nakřáplé basy uchu lahodí a zvuk je příjemně nečistý. Díky na jedničku zvládnutému masteringu drží divoký materiál plný podladěných basů pěkně pohromadě. Zpomalené beaty se pohybují někde mezi bezstarostností a melancholií, nebo přesněji řečeno, oba zdánlivě výlučné pocity splácnou do sebe. Snad tento mixtape v nastávajících horkých dnech ještě zklidní pár horkých hlav.  

Mixtape je ke stažení zdarma na https://sloweddownfunk.net/


Zkouška sirén – experimenty na ajmarský způsob

Cergio Prudencio a jeho divoký postkolonialismus

laug.sonoris chce hrát hudbu bez kompromisů

Zrodil se nový ansámbl pro českou a slovenskou soudobou hudbu.

Hermovo ucho – Měli bychom už konečně zapomenout na Cage?

Zapomenout znamená vzdát se paměti. Celebrita nám to dává sežrat a pojem elity v digitálním prostředí a věku vyznívá směšně a malicherně.

Krotitelé zvuku

Vyhnout se světlu a poddat se hudbě. Pražská premiéra dua Mogard a Irisarri přinesla unikátní verzi ambientu.

Tančit v rytmu slz

Zaho De Sagazan ohromila na vyprodaném koncertě v Praze.

Příběh z jediného úderu

Ryosuke Kiyasu a jeho šuplík bez ucha.

Hudba v srbských protestech

Protivládní demonstrace očima hudebnice.

Zkouška sirén – Kam se dostal minimalismus

Nové podoby pulzací i nehybných ploch.

Hermovo ucho – V Kolíně nad Rýnem před Fluxem, kolem Fluxu i po Fluxu

Ben Patterson, Mauricio Kagel, Terry Fox a řada dalších avantgardistů – lednová procházka výstavami, za kterými bylo třeba vycestovat.

Cinkat, listovat, zavřít oči

Handa Gote slaví dvacet let zádušní mší za nás. O novém představení, relativně nové knize a audiozáznamech záznamech starších představení a akcí.