- Inzerce -

Der Marebrechst, Levicová avantgarda a další na Singals from Arkaim

Netlabel Signals from Arkaim má napilno, ohlašuje hned šest nových titulů: „Své sólové materiály se u nás rozhodli prezentovat domácí noiser a výtvarník Der Marebrechst a běloruský multiinstrumentalista Viktar Siamashka alias Klarneton. Dále tu máme dvě dua, obě velmi radikální – akustický tandem Miroslava TóthaMichala Paľka a noisovou mašinérii bratrů Mrvových aneb Michael Jackson Pollock. Nahrávky větších sestav – Levicová avantgarda (Chadima – Kalfus – Osako – Faix) a Malé dechové cvičení (Střížovský, Hrubý, Grunt) – vznikly na akcích dramaturga Pavla Straky, které kombinují projekci raritních filmových děl s improvizovanou elektroakustickou hudbou“ – na ty se pravidelně chodí do pražské Rybynaruby, už je z toho zajímavá tradice a mikroscénaSFA přejí příjemný poslech, za všechno volné stahování a šíření jsou vděčni.“

https://signalsfromarkaim.blogspot.cz/


Hermovo ucho – Měli bychom už konečně zapomenout na Cage?

Zapomenout znamená vzdát se paměti. Celebrita nám to dává sežrat a pojem elity v digitálním prostředí a věku vyznívá směšně a malicherně.

Krotitelé zvuku

Vyhnout se světlu a poddat se hudbě. Pražská premiéra dua Mogard a Irisarri přinesla unikátní verzi ambientu.

Tančit v rytmu slz

Zaho De Sagazan ohromila na vyprodaném koncertě v Praze.

Příběh z jediného úderu

Ryosuke Kiyasu a jeho šuplík bez ucha.

Hudba v srbských protestech

Protivládní demonstrace očima hudebnice.

Zkouška sirén – Kam se dostal minimalismus

Nové podoby pulzací i nehybných ploch.

Hermovo ucho – V Kolíně nad Rýnem před Fluxem, kolem Fluxu i po Fluxu

Ben Patterson, Mauricio Kagel, Terry Fox a řada dalších avantgardistů – lednová procházka výstavami, za kterými bylo třeba vycestovat.

Cinkat, listovat, zavřít oči

Handa Gote slaví dvacet let zádušní mší za nás. O novém představení, relativně nové knize a audiozáznamech záznamech starších představení a akcí.

Zkouška sirén: In C, šedesát let poté

Loňské šedesátiny díla a letošní devadesátiny autora jako důvod k ohlédnutí

Hudba jako proces v rukou i slovech Philipa Glasse a Petra Kotíka

Společný večer dvou skladatelů, kteří se od sedmdesátých let 20. století pohybují v prostředí newyorské hudební avantgardy.