- Inzerce -

Skrytý pop v pořadu In The Bed

Porad In The Bed vysílaný každou druhou noc ze ctvrtka na pátek na Rádiu 1 se zameruje na ruzné hybridy, anomálie a solitéry a na necekaná spojení napríc žánry, styly i rody. Heslo, které si vetknul do záhlaví, chce poukázat na “skrytý pop” v ruzných takzvane alternativních prístupech a “skrytý hluk” v tzv. popu, neboli touhu po silném gestu prostrednictvím hudby, která se vlastne skrývá – at už ve forme radikálního zvuku, extrémní stylizace nebo rádoby šokující teorie. Tajný pop, nezakrytý noise, špína, chyby, prehánení, oproštení – to jsou nekteré charakteristiky, které se v poslední dobe dají vysledovat na scéne vyrustající z vlivu experimentální hudby, lo-fi psychedelie, post punku, radikální elektroniky, noisu ci freak folku, ale také v divné, byt i známé tvorbe autoru, k nimž se tyto styly zpetne obracejí. Jejich težko definovatelnou spojnicí je izolacionismus: snaha obejít hlavní i  všechny vedlejší proudy a duvera v omezené prostory malých klubu, obýváku, kuchyní, anebo práve postelí, kde se v noci nejlépe poslouchá odvrácená hudba.</paragraph>
<paragraph>Hostem 14. vydání, které zacne v pátek 4.6. pul hodinu po zacátku dne, bude Dan Dudarec, provozovatel vydavatelství Minority Records a obcasný poradatel koncertu. Dan se vydavatelské cinnosti venuje od roku 1998, o  první tituly se vetšinou delil se Silver Rocket Records (Point, Waawe, Gnu, OTK), pozdeji se odklonil od ceské alternativne-rockové a  post-hardcorové scény a obrátil svoji pozornost k tvurcum – predevším evropským –, kterí vyznávají experimentálnejší prístup k hudbe a pritom se nenechávají svazovat jednoznacnými stylovými ci žánrovými pravidly. V  poradu uslyšíme prurez katalogem Minority (napr. L’ocelle Mare, Tape nebo Guiseppe Ielasi) a také ukázky z labelu, které jsou Danovi blízké (Souterrains-Refuges, Tyyfys nebo Senufo Editions). Zbytek poradu doplní svou neomylnou rukou Head In Body.


Zkouška sirén – experimenty na ajmarský způsob

Cergio Prudencio a jeho divoký postkolonialismus

laug.sonoris chce hrát hudbu bez kompromisů

Zrodil se nový ansámbl pro českou a slovenskou soudobou hudbu.

Hermovo ucho – Měli bychom už konečně zapomenout na Cage?

Zapomenout znamená vzdát se paměti. Celebrita nám to dává sežrat a pojem elity v digitálním prostředí a věku vyznívá směšně a malicherně.

Krotitelé zvuku

Vyhnout se světlu a poddat se hudbě. Pražská premiéra dua Mogard a Irisarri přinesla unikátní verzi ambientu.

Tančit v rytmu slz

Zaho De Sagazan ohromila na vyprodaném koncertě v Praze.

Příběh z jediného úderu

Ryosuke Kiyasu a jeho šuplík bez ucha.

Hudba v srbských protestech

Protivládní demonstrace očima hudebnice.

Zkouška sirén – Kam se dostal minimalismus

Nové podoby pulzací i nehybných ploch.

Hermovo ucho – V Kolíně nad Rýnem před Fluxem, kolem Fluxu i po Fluxu

Ben Patterson, Mauricio Kagel, Terry Fox a řada dalších avantgardistů – lednová procházka výstavami, za kterými bylo třeba vycestovat.

Cinkat, listovat, zavřít oči

Handa Gote slaví dvacet let zádušní mší za nás. O novém představení, relativně nové knize a audiozáznamech záznamech starších představení a akcí.