Úterý 11. září bude pro pražského milovníka alternativní hudby opravdu nesnadné vybrat si, kam za hudbou. V NoDu se představí italští rockoví romantici Larsen – nedávno hráli ve fúszi s Xiu Xiu coby XXL na Sedmičce, teď představí albovou novinku Cool Cruel Mouth natočenou s newyorskou šansoniérkou Little Annie. Little Annie patří mezi newyorskou avantgardní smetánku již přes třicet let. Její skupina Annie & The Asexuals byla na tamní scéně pověstná již koncem sedmdesátých let, obdivoval jí tehdy i samotný Frank Zappa. Little Annie spolupracovala s mnoha skupinami či interprety, například Finitribe, Crass, Coil, The Wolfgang Press, Nurse With Wound Current 93 nebo s Marcem Almondem, Kid Congo Powersem či Paulem Oakenfoldem. Její poslední sólové album Songs from the Coalmine Canary z roku 2007 produkoval Antony Hegarty (Antony & The Johnsons), od té doby se věnuje hlavně spolupráci s Paulem Wallfischem (Botanica, Firewater) s nímž vydala již dvě společná alba. To prozatím poslední vyšlo pod názvem Genderful v roce 2010. Právě toho roku vystoupila Little Annie poprvé v České republice, tehdy ve společnosti Baby Dee, další známé postavy americké avantgardy. Na koncertě v Malostranské besedě Little Annie publikum doslova okouzlila. Kapela Larsen oslaví v příštím roce dvacáté výročí, italské avantgardní sdružení toho během dvou dekád stihlo opravdu hodně. Více než deset dlouhohrajících alb, několik soundtracků a mnoho spoluprací s hvězdami světové alternativy. Na Larsen nedá dopustit David Tibet (Current 93), první album No Arm, No Legs: Identification Problems jim produkoval Martin Bisi a druhé dokonce Michael Gira ze Swans, který oceňovanou nahrávku Rever také na svém labelu Young God v roce 2002 vydal. Larsen spolupracovali s Matmos, Nurse With Wound, Jarboe a pod titulem XXL vydali již tři společná alba s indie hvězdami Xiu Xiu. Právě XXL se představiliv Klubu 007 Strahov letos v květnu… Ale koncert s Little Annie bude úplně o něčem jiném! Album Cool Cruel Mouth představuje Larsen jako sebevědomý band, v čele s okouzlující Little Annie, která sice hned několikrát v minulosti se skupinou nahrávala či vystupovala, ale zde je vlastně poprvé přímou součástí skupiny a podílí se i na tvorbě. Hned úvodní It Was A Very Good Year (ano, znáte od Franka Sinatry) šokuje svým pompézním soundem a charismatickým nábojem. Vrcholní experimentátoři natočili opravdu hitové album, které může připomenout třeba Portishead nebo některé momenty Laurie Andrerson. Little Annie dodává svým působivým a vtahujícím hlasem celku obrovské kouzlo, swingové trylky v jejím zpěvu žertovně odlehčují temnou náladu a přidávají potřebný nadhled. Little Annie totiž není jen vynikající zpěvačka, ale hlavně výrazná osobnost, která svou aurou ovlivní všechno okolo sebe. Snad i proto zní Larsen najednou jako futuristické swingové kombo.
Americký umělec, hudebník Michael Delia (mbira) a český hudebník, skladatel a zvukový designer Jaroslav Kořán (Orloj snivců, perkuse) v Ryběnaruby se svými hosty představí improvizaci spojující tradiční hudbu mbira ze Zimbabwe, Orloj snivců, perkuse a další hudební nástroje. Orloj snivců je variabilní zvuková instalace z nalezených kovových objektů, umístěných na polystyrénových rezonátorech (polystyren je hmota, která nechává železa při jejím dotyku volně znít).
A konečně podzimní běh koncertů, tentokrát s pořadovým číslem 3 zahajuje Wakushoppu. Koncerty této série jsou opět zdarma, opět v Cafe v lese a opět mohou skončit neočekávanými mesaliancemi. 11. září vystoupí českofinská freakoutová úderka Federsel & Mäkelä a improjazzmani The Pololáníks.