Designér a DJ Pieter-Jan Pieters přichází se sérií Sound on Intuition, což je něco jako body-to-MIDI interface. Jednotlivé části série převádí například srdeční činnost na rytmus, případně odečítají podupávání nohou a poklepávání prsty na podložku, přičemž další kontroler snímá ohyb prstu, který dále ovlivňuje obálku či modulaci zvuku. Další ze senzorů pomocí infračerveného paprsku snímá vzdálenost, kontroluje efekty nebo pracuje jako jednoduchý optický teremin. Největší ze senzorů je pak miniaturní scanner, který převádí jednoduché linie na zvuková data. Designérsky je celá série provedena v elegantním bílém plastu, takže se znamenitě hodí ke starším typům MacBooku, designér asi předvídá jejich návrat. Jsme zvědaví!
Při převádění pohybu na zvuk nelze nevzpomenout na Leona Teremina a jeho Theremin, a zvláště pak na méně známý přístroj Terpsitone, zkonstruovaný právě s cílem proměnit pohyb (zde přímo tanec) na zvuk a hudbu. Z několika přístrojů zkonstruovaných samotným Těrmenem se již dochoval jen jediný, který je v majetku Lydie Kaviny, vnučky vynálezcova bratrance. Přístroj pojmenovaný po bohyni tance Terpsichore, bylo podle mnohých téměř nemožné ovládat. Sestával z vodivé podložky, na které se tanečník pohyboval a která nahrazovala anténu Tereminu. Pro tanečníkovu kontrolu sloužila soustava žárovek, rozsvěcovaných podle výšky generovaného tónu. Tanečník tedy mohl být i částečně hluchý. Žádný filmový záznam hry na Terpsitone se údajně nedochoval, zde je jediné video kolektivu N/O/D/E rozeznívající patrně jediný exemplář v držení Lydie Kaviny, do tance má ovšem daleko:
V australském Melbourne vyrobili pouliční gigantický Teremin, na který si může zamávat každý kolemjdoucí. V krátkém videu dojde i na tanec, ale mávající turisté jsou přece jen o něco zajímavější a jeden se může také zamyslet nad tím, jestli vlastně není dobře, že Terpsitone se v tanečním divadle mírně řečeno neujal.