- Inzerce -

Tělesná láska při úterku

V den svých osmnáctých narozenin se bohatá Martine od svého otce, barona, dozví, že bude při večerní orgii deflorována, a ona zatím poznala jen fyzickou lásku žen… Je vám to jasné? 

Před osmi dny zemřel Lasse Braun, italský režisér pornografických snímků z dob, kdy bobr ještě nepatřil k ohroženým druhům. Narodil se ve francouzském Alžírsku v roce 1936, vystudoval práva a peprné snímky se jal natáčet ve Skandinávii, kde tomuto podnikání začaly přát poměry. Dílo s výše nastíněným syžetem se jmenuje Body Love a hudbu k němu napsal německý klávesový mág Klaus Schulze, tehdy ještě muž s pověstí podivína a avantgardisty. Soundtrackové album nesoucí stejný název jako film patří k jeho nejpopulárnějším především pro úvodní pecku Stardancer.

Mimochodem, roli martine ve snímku ztvárnila (pod prďáckým pseudonymem Lolita Da Nova) francouzská choreografka, tanečnice, zpěvačka Catherine Ringer známá zejména z kapely Les Rita Mitsouko.





Hermovo ucho – Měli bychom už konečně zapomenout na Cage?

Zapomenout znamená vzdát se paměti. Celebrita nám to dává sežrat a pojem elity v digitálním prostředí a věku vyznívá směšně a malicherně.

Krotitelé zvuku

Vyhnout se světlu a poddat se hudbě. Pražská premiéra dua Mogard a Irisarri přinesla unikátní verzi ambientu.

Tančit v rytmu slz

Zaho De Sagazan ohromila na vyprodaném koncertě v Praze.

Příběh z jediného úderu

Ryosuke Kiyasu a jeho šuplík bez ucha.

Hudba v srbských protestech

Protivládní demonstrace očima hudebnice.

Zkouška sirén – Kam se dostal minimalismus

Nové podoby pulzací i nehybných ploch.

Hermovo ucho – V Kolíně nad Rýnem před Fluxem, kolem Fluxu i po Fluxu

Ben Patterson, Mauricio Kagel, Terry Fox a řada dalších avantgardistů – lednová procházka výstavami, za kterými bylo třeba vycestovat.

Cinkat, listovat, zavřít oči

Handa Gote slaví dvacet let zádušní mší za nás. O novém představení, relativně nové knize a audiozáznamech záznamech starších představení a akcí.

Zkouška sirén: In C, šedesát let poté

Loňské šedesátiny díla a letošní devadesátiny autora jako důvod k ohlédnutí

Hudba jako proces v rukou i slovech Philipa Glasse a Petra Kotíka

Společný večer dvou skladatelů, kteří se od sedmdesátých let 20. století pohybují v prostředí newyorské hudební avantgardy.