Další podivné monstrozity vystavěné na půdorysu elektrické kytary, nebo alespoň napodobující její tvar jsou zde.
První z nich, která poněkud připomíná nástroj Misa digital Kitara je Video kytara vyráběná společností Visionary Instruments. Je to vlastně jenom srandička, kde podstatnou část těla vcelku běžné elektrické kytary tvoří 13,3 “ LCD displej, kytara dále obsahuje interní pamět o velikosti 2 GB a připojení USB. Zobrazuje soubory ve formátu mpeg a jpeg, které se dají do kytary nahrávat přímo z počítače. Protože hlavním účelem tohoto nástroje je udělat dojem, nesmí mu nic překážet. Tradiční elektromagnetické snímače zabírají na těle kytary příliš velkou plochu, v konstrukci videokytary byly tedy nahrazeny kobylkou Tune-o-Matic se zabudovaným piezzo snímáním jednotlivých strun.
Zde můžete vidět videokytaru v akci na koncertě skupiny Porcupine Tree v Tilburgu:
Nástroje z dílny Visionary Instruments jsou poměrně sofistikované instrumenty dokonalého řemeslného provedení. O to vtipnější je jejich předchůdce, ze stejné dílny pocházející prototyp nazvaný LCDetar 1:
LCDetar není jen piezzoelektricky snímaná kytara vybavená moderním televizorem, je to pokus o přenesení ideje nástrojů typu workstation do světa kytar. Do kytarového těla se konstruktérovi podařilo nacpat kromě obligátního LCD displeje také celý notebook Toshiba Pentium IV, zvukovou kartu Echo Audio, předzesilovač MXR, osm přepínacích otočných potenciometrů, další čtyři přepínače a hlavní vypínač. Hudební přístroj je vybaven pro obsluhu softwaru Ableton Live, Guitar Rig II a Milkdrop. K vybavení patří i bezdrátová myš a klávesnice. Kytara obsahuje také wifi anténu, takže se mezi sóly dá surfovat po internetu. Jak praktické!
A další nevšední podivnost má na svědomí belgický gentleman ukrývající se pod pseudonymem Steffest. Svému výrobku dal název Phone guitar a to také přesně vystihuje čím doopravdy je. Phone guitar sestává z bateriově napájené aktivní reprobedny nalepené na dřevěné lati, kteréžto spojení tvarem poněkud připomíná banjo. Na lati-krku je dále přichyceno několik různých telefonů různých systémů (Android, Windows, iPhone) s různými aplikacemi (kytara, keyboard, drum machine, pocket stompbox). Vše je propojeno kabely a svedeno do plastové aktivní bedničky – rezonátoru tohoto kyberpunkového banja. Na dotykových displejích své sbírky telefonů zde mistr Steffest vybrnkává skladbu Cracklin Rosie: