- Inzerce -

Videa na víkend – Kameny, roury a šermující zpěvačka

Tři kompozice tak trochu na pomezí forem.

Dnešní tři videa spojuje vlastně jen relativně nedávné datum vzniku a pak to, že jsou všechny rozkročeny mezi různými formami. Skladba Ondřeje Adámka Man Time Stone Time na texty islandského básníka a spisovatele Sjóna. Jedná se již o několikátou jejich spolupráci a zároveň o pokračování série Adámkových děl spojených tématem kamenů.

Skladatelka Katie Holmes, vystupující také pod jménem Isnaj Dui, připravila pro umělecký prostor IOU v britském Halifaxu hudbu k instalaci Speaking Tubes tvořené ventilačními rourami. Jelikož je expozice momentálně zavřená, vzniklo video, v němž se můžete rozhlížet kolem dokola a naslouchat prostorovému zvuku, jako byste byli na místě.

Julie d’Aubigny (1670–1707) byla francouzská operní zpěvačka a také zdatná šermířka a všeobecně žena nespoutaná dobovými konvencemi. Jejími osudy se inspirovala skladatelka Whitney George, která stojí za touto filmovou operou.


Hermovo ucho – Měli bychom už konečně zapomenout na Cage?

Zapomenout znamená vzdát se paměti. Celebrita nám to dává sežrat a pojem elity v digitálním prostředí a věku vyznívá směšně a malicherně.

Krotitelé zvuku

Vyhnout se světlu a poddat se hudbě. Pražská premiéra dua Mogard a Irisarri přinesla unikátní verzi ambientu.

Tančit v rytmu slz

Zaho De Sagazan ohromila na vyprodaném koncertě v Praze.

Příběh z jediného úderu

Ryosuke Kiyasu a jeho šuplík bez ucha.

Hudba v srbských protestech

Protivládní demonstrace očima hudebnice.

Zkouška sirén – Kam se dostal minimalismus

Nové podoby pulzací i nehybných ploch.

Hermovo ucho – V Kolíně nad Rýnem před Fluxem, kolem Fluxu i po Fluxu

Ben Patterson, Mauricio Kagel, Terry Fox a řada dalších avantgardistů – lednová procházka výstavami, za kterými bylo třeba vycestovat.

Cinkat, listovat, zavřít oči

Handa Gote slaví dvacet let zádušní mší za nás. O novém představení, relativně nové knize a audiozáznamech záznamech starších představení a akcí.

Zkouška sirén: In C, šedesát let poté

Loňské šedesátiny díla a letošní devadesátiny autora jako důvod k ohlédnutí

Hudba jako proces v rukou i slovech Philipa Glasse a Petra Kotíka

Společný večer dvou skladatelů, kteří se od sedmdesátých let 20. století pohybují v prostředí newyorské hudební avantgardy.